LEGO
ROBOTYKA
PROGRAMOWANIE

O zajęciach

LEGOrobotyka to warsztaty programowania podczas zabawy klockami LEGO. Przy pomocy prostego wizualnego języka kodowania dzieci powołują roboty do życia. Uczą się skomplikowanych zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania, a jednocześnie rozwijają zdolności motoryczne i umiejętności poznawcze. Dużo łatwiej jest zrozumieć kod programu, gdy robot wykonuje go w fizycznym świecie tuż obok nas. LEGOrobotyka wprowadza dzieci w świat twórców technologii, inspiruje do eksplorowania przedmiotów ścisłych poprzez rozumienie ich mechanizmów.

TERMINY

Grupa 3-5 lat: środa 16:45 – 17:30 (dzieci z rodzicami)

Grupa 3-5 lat: środa 17:35 – 18:20 (dzieci z rodzicami)

Grupa 5+ lat: środa 18:25 – 19:10

Grupa 5+ lat: środa 19:15 – 20:00

Miejsce

Sala kreatywna AAK, Szkoła Podstawowa nr 52, os. Dywizjonu 303 nr 66 (kliknij tu, by zobaczyć dojazd w google maps)

CENA

450 zł za semestr

Uczymy logicznego myślenia

Dzieci w czasie warsztatów LEGOrobotyki uczą się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i dostrzegania powiązań pomiędzy mechanizmami. Dowiadują się jak stosować zębatki, jak łączyć rolki, czym są krzywki i jak uruchomić silnik oraz czujniki. Podejmują wyzwania stworzenia programu, dzięki któremu zbudowana konstrukcja zacznie się ruszać i wydawać dźwięki. Czasami konieczna jest zmiana koncepcji i poradzenie sobie z problemem oraz znalezienie nowego rozwiązania. 

WPROWADZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW W ŚWIAT KOMPETENCJI XXI WIEKU

Nasza rzeczywistość zmienia się obecnie bardzo szybko. Wierzymy, że aby dzieci łatwo adaptowały się do nowego otoczenia potrzebują biegle korzystać z ich naturalnej kreatywności, opanować sztukę współpracy, myślenia, tworzenia i radzenia sobie ze zmianami. Tworzymy takie zajęcia, w których chętnie uczestniczą również dziewczynki. Naukowcy dostrzegają jaki wpływ ma specyfika zabaw dziewczynek i chłopców na proces rozumienia przedmiotów ścisłych. Dziewczynki w pewnym momencie życia przestają bawić się klockami i konstrukcjami, a to sprawia, że rozwój wyobraźni przestrzennej nie ma odpowiedniej stymulacji. W AAK dostrzegamy ogromny potencjał kształtowania tych kompetencji poprzez naukę programowania z użyciem narzędzi LEGO Education.

Uczymy programować

Prostota i wszechstronność LEGO Education sprawia, że są to świetne zestawy do uczenia robotyki i kodowania. Dzieci pracują w parach, co poprawia ich umiejętności komunikacji oraz współpracy zespołowej. Zapewnienie możliwości programowania zachowania pojazdów, robotów, dinozaurów i innych własnoręcznie zaprojektowanych konstrukcji daje dzieciom możliwość powiązania wielu pojęć z zakresu STEM (Science-Nauki Przyrodnicze, Technology-Technologia, Engineering-Inżynieria, Mathematics-Matematyka).

UCZYMY JAK HARMONIJNIE KORZYSTAĆ Z NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Nauka programowania pozwala dzieciom wyrazić siebie. W AAK wierzymy w to, że dzieciom warto tworzyć naturalną przestrzeń do rozwoju. W przypadku klocków LEGO dzieci intuicyjnie zaczynają łączyć elementy dostępne w zestawie, kombinując i tworząc modele, które inspirują je do dalszej pracy. Dzięki metodzie LEGO Education mogą krystalizować pomysły i osadzać je w świecie technologii. Skomputeryzowanie współczesnego życia stało się rzeczywistością. Teraz warto szukać takiej formuły, która pokaże dzieciom jak mądrze korzystać z rozwoju technologicznego i jak nie tracić przy tym kontaktu z naturą i prawdziwymi interakcjami międzyludzkimi.