3 najbardziej niebezpieczne rzeczy, których uczymy dzieci w AAK

3 najbardziej niebezpieczne rzeczy, których uczymy dzieci w AAK

Najbardziej na świecie uwielbiamy uczyć dzieci rzeczy niebezpiecznych. Pozwalamy im wspinać się, skakać, sprawdzać wytrzymałość otoczenia. Przy tym wszystkim maksymalnie dbamy o ich bezpieczeństwo. Pokazujemy konsekwencję działania, przewidywania tego, co może się wydarzyć.

Na sztukach walki na pierwszych treningach mówimy, że będą się tutaj uczyć kopać i uderzać, a są to zachowania z reguły zakazane. Opowiadamy jak trenujemy, gdzie możemy te kopnięcia i uderzenia ćwiczyć, a gdzie są one bezwględnie zakazane. Otwarcie stawiamy granice i wskazujemy najmłodszym wojownikom bezpieczną ścieżkę rozwoju. Bardzo serio podchodzimy do dzieci.

Kolejną rzecz, której z zapałem uczymy to obsługa narzędzi. Młotki, wkrętarki, kombinerki, gwoździe i wkręty, to codzienność na naszych warsztatach.
Bezpieczna codzienność. Młodym konstruktorom pokazujemy jak świadomie korzystać z narzędzi i co można stworzyć mając do dyspozycji drewno oraz inne materiały, wyobraźnię i czas. Zabawa to w końcu poważna sprawa:)

Jest jeszcze coś, co przekazujemy dzieciom. Umiejętność komunikacji, wyrażania emocji, współpracy, otwartego mówienia o tym, co się z nami dzieje. Lubimy określenie „sprężystości psychicznej”, która sprawia, że człowiek szybko odzyskuje równowagę emocjonalną. Dlaczego to może być niebezpieczne? Może stanowić wyzwanie dla dorosłych:) Aby też wniknęli w siebie i nawiązali nowy wymiar relacji z dzieckiem.

Kawał dobrej roboty robimy w AAK:)
Dziękujemy, że już tyle lat ufacie naszej pasji i bezgranicznej fascynacji światem dzieci i dorosłych.
Niech moc Przyłapywania ludzi na czymś dobrym będzie z Wami!
Ekipa AAK