Jak wybrać balet dla dziecka?

Jak wybrać balet dla dziecka?

Jak wybrać balet dla dziecka? Czy chłopcy mogą chodzić na balet? Jaki strój kupić na balet? Gdzie znaleźć zajęcia baletowe? Czy warto chodzić na balet? Jak uczyć się baletu z Youtuba?

Oglądaliście film Balerina, który wciąga muzyką i wydarzeniami. Bohaterowie skutecznie zarażają swoimi pasjami i miłością do tańca. Niemal każda dziewczynka i czasami chłopcy marzą o scenicznej karierze.

W sklepach sieciowych wiszą tiulowe spódniczki i baletki. Gimnastycznych strojów dla chłopców szukajcie w sklepach sportowych. Na początek wystarczą:)

Można włączyć klasyczną muzykę i dać dziecku swobodnie wyrazić drzemiącą ekspresję taneczną. Obejrzyjcie razem baletowe spektakle. Wystarczy coś na Youtubie:) Bawcie się tańcem. Może macie dzieci po sąsiedzku, które mogłyby spotkać się razem na baletowych popołudniach. Wy wypijecie kawkę i poplotkujecie, a dzieci wpatrzone w profesjonalistów na scenie spróbują odtworzyć ruchy i choreografię.

Jeżeli poczujecie, że dobrze byłoby znaleźć ciekawe zajęcia baletowe prowadzone przez profesjonalistę poszukajcie na początek czegoś, co podtrzyma pasję, a nie zniechęci mocnym treningiem.
Dla najmłodszych zajęcia baletowe są krótkie. Warto znaleźć coś blisko domu, aby nie tracić czasu na dojazdy. A jeżeli w dziecku rozbudzi się pragnienie zwiększenia częstotliwości zajęć, jeżeli nauczyciel da znać, że warto rozwinąć mocniej talent, wtedy poszukajcie specjalistycznych klas baletowych z egzaminami, pokazami i wizją kariery scenicznej.

– Balet dla dzieci w AAK powstał z myślą właśnie o wszystkich, którzy pragną rozpocząć przygodę z baletem, z tańcem klasycznym. Mamy grupy już dla trzylatków:) Najstarsze dzieci w naszych grupach mają 10 lat. Współpracujemy z dwoma miejscami, gdzie dzieci mogą kontynuować naukę baletu i podążać ścieżką zawodowego tancerza.

Tutaj szerzej opisaliśmy metody pracy z dziećmi na balecie w AAK.

A jeśli macie wolną chwilę to koniecznie obejrzyjcie film Balerina.