AKADEMIA

AKTYWNYCH

I

KREATYWNYCH

O Akademii

Akademia Aktywnych i Kreatywnych® to zajęcia i warsztaty dla dzieci realizowane w naszej lokalizacji oraz w przedszkolach i szkołach na terenie małopolski. Wierzymy, że dzieci uczą się najlepiej, kiedy są zaangażowane i pochłonięte tematem. Dlatego od 2003 roku konsekwentnie tworzymy program i metody pracy z dziećmi w oparciu o filozofię nauki poprzez zabawę. Instruktorzy prowadzą zajęcia z pasją i indywidualnym podejściem, wychwytując w dzieciach mocne strony. Potrafią przekazać wiedzę w ciekawy sposób. Szukasz zajęć, które zachwycą Twoje dziecko? Znalazłeś odpowiednie miejsce! Zapraszamy do aktywnego i kreatywnego świata AAK®  

AAK® powstała z pasji, wielopokoleniowego doświadczenia w edukacji i bazuje na innowacyjnym podejściu do nauki. Jesteśmy dumni, że od 2003 roku konsekwentnie, pełni wiary w sens tego co robimy, wpływamy na rozwój dzieci w naszym kraju. Kiedy obserwujemy naszych absolwentów rozpiera nas duma i szczęście. Jesteśmy firmą z Polski.

Opinia psychologa

Akademia Aktywnych i Kreatywnych® jest nazwą, która mówi sama za siebie i oddaje zarówno cele jak i formę działania placówki. Aktywnie i kreatywnie spędzają tu czas zarówno maluchy jak i ich rodzice. Dzieci z psychologicznego punktu widzenia najlepiej eksplorują świat właśnie w tym klimacie. W końcu są w miejscu gdzie można wszystkiego dotknąć, spróbować, podziwiać proste eksperymenty fizyczne, aż do oporu... albo do pojawienia się kolejnej niespodzianki, którymi obfitują zajęcia w AAK®. To wszystko dzieje się w bezpiecznym i wzmacniającym więź z rodzicem klimacie wspólnej przygody. Doświadczenie tej jakości ciężko zafundować sobie w rzeczywistości dnia codziennego lub przedszkolnego. Polecam zajęcia dla tych którzy chcą swoim pociechom zafundować wysokiej jakości zastrzyk dobrej psychologicznej stymulacji zarówno pod kątem integracji sensorycznej, kognitywnej jak i emocjonalnej.

Psycholog Justyna Róg
(Norwegia)

Opinie rodziców

Wyjazdy z Akademia Aktywnych i Kreatywnych stały sie nieodłącznym elementem zarówno życia Zosi jak i mojego. Odkąd Zosia skończyła 2 lata, w każde wakacje i ferie spędzamy czas w magicznym lesie z magicznymi ludźmi. Czekamy cały rok na możliwość wyjazdu. Zosia trzyma przy łóżku reklamę AAK® - to jej bilet/zaproszenie do świata magii i zabawy, aktywności gdzie dużo się dzieje i robi. Mała często w przeciągu roku opowiada jak było na Leśnej Przygodzie, co tam robiła i co będzie jeszcze robiła na kolejnych wyjazdach z ciocią Anią. Dodam, iż w ciągu roku spędzamy czas razem równie aktywnie a mimo to Zosia zawsze jest spragniona magii Leśnej Przygody. Wyjazdy z AAK stały się częścią naszych planów wakacyjnych.

Joanna Wróblewska
(Warszawa)

Akademia Aktywnych i Kreatywnych® to połączenie pasji, wiedzy i pomysłowości. Niestandardowe rozwiązania wykorzystywane przez prowadzących uczą dzieci nieszablonowego podejścia do rozwiązywania zadań – tak potrzebnego we współczesnym świecie. Zajęcia w Akademii to doświadczenie zabawy opartej o współczesną pedagogikę zabawy i twórczości. Dzieci uczestniczące w różnego rodzaju warsztatach poprzez zabawę rozwijają zdolności manualne, konstruktorskie, poznawcze i umiejętność logicznego myślenia. Przede wszystkim uczą się kreatywności. Jako plastyk, pedagog, arte terapeuta i mama dwóch chłopców z czystym sercem szczerze polecam! 

Ela Szymaczek-Sajak

Na zajęcia w AAK® uczęszczamy od ponad 4 lat. Dzieci z każdych zajęć wychodzą usmiechnięte. Prowadzący zajęcia zawsze potrafią do nich trafić, zwrocić uwagę oraz często pomagają popatrzeć w inny sposób na świat. Wszystkie zajęcia oznaczają pełne zaangażowanie opiekunów w to, co robią dzieciaki. Mój synek jest na pewno aktywny i kreatywny, mam jedynie nadzieję ze to nie jest zasługa tylko AAK ;)

Marek Dohnalik

Opinie dzieci

Lubię w AAK® luźną atmosferę i miłych trenerów.
Zajęcia są superhiperśmicher, ciapciajowe i szałowo fajne.
Jestem bardzo zadowolony, że tutaj jestem.
Trenerzy mają fajne charaktery, lubią nawet hardkorów.
Jest luz. It’s the best!
Na Leśnych Przygodach odpoczywam i każdego roku jest coraz fajniej.
7 dni potoku 7 dni lasu 7 dni Lego® 7 dni rysowania
Wypoczywamy w zmęczeniu.
W AAK® nie ma nauki, a jednak się uczymy.
AAK® to moje najlepsze chwile życia.

Zosia, Natalia, Nadia i Oliwier

Jak podchodzimy do dzieci?

TWORZYMY ARCHITEKTURĘ ZABAWY WOKÓŁ WIEDZY, KTÓRĄ PRZEKAZUJEMY

Od zawsze program nauki i metody pracy z dziećmi w AAK® obudowane były zabawą i zaangażowaniem. W takich warunkach uczą się najlepiej. Każde zajęcia i warsztaty w AAK® są pełne emocji, wielozmysłowego oddziaływania, entuzjazmu, a to sprawia, że długo pozostaja w pamięci dzieci stanowiąc fundament rozwoju psychicznego i fizycznego.

WSPIERAMY FUNDAMENT ROZWOJU DZIECKA W PIERWSZYCH 6 LATACH ŻYCIA

Albert Einstein powiedział, że zabawa jest najbardziej podniosłą formą nauki. Myślimy tak samo, dlatego maksymalnie wykorzystujemy czas dzieciństwa. Wychwytujemy momenty, kiedy dzieci można wesprzeć, dać im impuls i zmotywować do podejmowania wyzwań. Dajemy dzieciom przestrzeń na niezależne myślenie, pokazujemy, że mogą mieć wpływ na kształtowanie swojego życia, na realizację marzeń. Pobudzamy w nich naturalne pokłady kreatywności.

PRZYGOTOWUJEMY DZIECI NA WYZWANIA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

Dzieci na zajęciach w AAK® są inspirowane do działania i współpracy w grupie. Wzmacniamy ich wiarę w siebie, wychwytujemy mocne strony i pokazujemy jak pasja prowadzi do szczęścia, a odwaga, radzenie sobie ze strachem oraz zaufanie stają się sprzymierzeńcem młodego człowieka. Łączymy świat dzieci i dorosłych, tak, aby wzajemne potrzeby były zrozumiane i aby każdy czuł się ważny i wysłuchany.

ZASZCZEPIAMY PASJE I OPTYMISTYCZNE PODEJŚCIE DO ŻYCIA

Zespół AAK® tworzą ludzie przepełnieni niekończącą się ciekawością świata. Takie podejście do życia pozwala odkrywać sposoby na zmienianie świata i siebie, na kwestionowanie status quo i poszukiwanie innowacyjnego podejścia. Dbamy o to, aby podchodzić do życia i wyzwań optymistycznie i robić rzeczy coraz lepiej. Wierzymy w to co robimy i dzięki temu zaszczepiamy podobny sposób myślenia w dzieciach.