Balet

O zajęciach

Balet w AAK® to zajęcia taneczno-muzyczne dla dziewczynek i chłopców. Poprzez ruch i dźwięk stymulujemy harmonijny rozwój dzieci, a przede wszystkim zaszczepiamy w nich pasję i pokazujemy, czym jest spełnianie marzeń. Wiele dzieci wyobraża sobie siebie w roli tancerzy. Pomagamy spełnić te marzenia. Balet to także dawka przemyślanego ruchu wzmacniającego mięśnie, gibkość i sprężystość oraz zachęcająca do zdrowego trybu życia. 

TERMINY

Grupa 3–4 lata : wtorek 17:00 – 17:30

Grupa 5–6 lat: wtorek 17:35 – 18:15

Grupa 7+ lat: wtorek 18:15 – 19:15

Miejsce

Mała sala gimnastyczna AAK, Szkoła Podstawowa nr 52, os. Dywizjonu 303 nr 66 (kliknij tu, by zobaczyć dojazd w google maps)

CENA

1064 zł za rok
Płatność można rozłożyć na 3 raty

UCZYMY KLASYCZNEGO BALETU POPRZEZ ZABAWĘ

Balet klasyczny to podstawowa ścieżka rozwoju każdego tancerza. To ruchy, gesty, choreografia z towarzyszeniem muzyki. Nauczyciele baletu w AAK® pokazują dzieciom czym jest doskonalenie tańca, precyzja i koncentracja. Potrafią przekazać wiedzę poprzez zabawę, co sprawia, że najmłodsi uczą się poważnych technik tanecznych z uśmiechem na twarzy. Balet zapobiega i koryguje wady postawy, uczy płynnego poruszania się, rozwija koordynację i wyobraźnię.

WZMACNIAMY W DZIECIACH WIARĘ WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI

W czasie zajęć baletowych dzieci uczą się pracy zespołowej, tego że choreografia zależy od współpracy całej grupy. Uczą się wspierać, dbać o siebie i sprawiać, że każdy w grupie czuje się potrzebny. Nauczyciele troszczą się o indywidualne podejście do dziecka, komfort psychiczny i zapewniają wsparcie, kiedy jest to potrzebne.

KSZTAŁTUJEMY WRAŻLIWOŚĆ MUZYCZNĄ I ESTETYCZNĄ

Całe zajęcia baletowe w AAK odbywają się przy dźwiękach muzyki. Nauczyciele uczą dzieci przy muzyce klasycznej, ale także przy dźwiękach współczesnych, znanych z bajek utworów. To sprawia, że najmłodsi czują się na zajęciach jak w baśni. Spotkania baletowe kształtują wrażliwość estetyczną, czułość na piękno i delikatność świata. Tańczenie przy muzyce wzmacnia pamięć i wyobraźnię przestrzenną.

ZASZCZEPIAMY PASJĘ DO RUCHU

W AAK® wierzymy, że pasja kształtuje osobowość i nadaje życiu sens. Przynosi poczucie spełnienia i sprawia, że z determinacją i siłą dokonujemy niemożliwego. Marzeniem wielu dziewczynek jest zostać primaballeriną, a chłopców tancerzem. My pomagamy to marzenie zrealizować na poziomie jaki jest w zasięgu najmłodszych. Tworzymy wyjątkową przestrzeń baletowych uniesień, uczymy poprzez zabawę, a nasi nauczyciele baletu stają się przewodnikami młodych tancerek i tancerzy.