Joga

O zajęciach

Praktyka jogi prowadzona jest tak, aby poprzez wyobraźnię i zabawę dzieci doświadczyły głębi mądrości tkwiącej w nauce asan. Zajęcia jogi dla dzieci to poszukiwanie rozluźnienia, harmonii psychofizycznej oraz spokoju umysłu poprzez nauczanie pracy z oddechem, uważnością i synchronizacją ruchu z oddechem. Joga harmonijnie buduje sylwetkę i prawidłową postawę ciała.

Miejsce

Mała sala gimnastyczna AAK®, Szkoła Podstawowa nr 52, os. Dywizjonu 303 nr 66 (kliknij tu, aby zobaczyć dojazd w Google maps)

TERMINY

Joga 5–6 lat: poniedziałek 18:15–19:00
Joga 7+ lat: poniedziałek 19:00–20:00

CENA

1064 zł za rok
Płatność można rozłożyć na 3 raty

UWALNIAMY OD NAPIĘCIA

W czasie zajęć jogi poszukujemy z dziećmi uwolnienia napięć. Staramy się przekazać dzieciom, jak zaczynać dzień, jak w trudnych chwilach poszukiwać spokoju, jak koncentrować się, jak być empatycznym wobec ludzi i świata, jak relaksować się i odpoczywać. Wierzymy, że warto przekazać dzieciom umiejętność odczuwania i reagowania na potrzeby ciała i psychiki.

UCZYMY CIERPLIWOŚCI W STOSUNKU DO ŚWIATA I DO SIEBIE SAMYCH

Zajęcia jogi pokazują dzieciom różnorodność ludzi, umiejętności oraz procesu nauki. To nie wyścig, to praktyka i samodoskonalenie. Dzieci dostrzegają efekt spokojnej i systematycznej pracy na sobą. Bez rywalizacji, bez popisywania się. Wspieramy dzieci na każdym kroku, aby potrafiły dostrzegać trudniejsze chwile w czasie praktyki i potrafiły tak pokierować umysłem, aby utrzymać świadomość, spokój i panowanie nad tym, co się w nich dzieje.

USPOKAJAMY ROZBIEGANE UMYSŁY

Poprzez ciekawie przygotowany program zajęć wprowadzamy dzieci w świat uważnego odczuwania ciała i świata. Budujemy w nich wewnętrzną świadomość ruchu, oddechu i budowania relacji z innymi. Każde zajęcia poprzeplatane są relaksem, praktycznymi ćwiczeniami koncentracji, technikami uważności (mindfullnes) które dzieci mogą wykorzystać potem samodzielnie.

WZMACNIAMY CIAŁO I UELASTYCZNIAMY JE

Pozycje jogiczne wszechstronnie wzmacniają dzieci. Instruktor wprowadza najmłodszych w świat jogi w taki sposób, aby poprzez wyobraźnię ułatwić im poprawne wykonywanie asan. Kładziemy szczególny nacisk na płynność ruchów, na rozluźnienie, rozciągnięcie, na świadomość oddechu oraz stabilność i równowagę.