Rysunek i malarstwo

O zajęciach

Stworzyliśmy w AAK® studio artystyczne dla dzieci - Twórczą Chatę, gdzie pod okiem plastyków rozwijają pasję tworzenia. Wyposażyliśmy to miejsce w najwyższej jakości akcesoria rysownicze i malarskie oraz zadbaliśmy o wyjątkową atmosferę. Czas spędzony na warsztatach pozostawia wspomnienia na całe życie. To chwila wyciszenia, kontemplacji i twórczej ekspresji. Dzieci i młodzież poznają dzieła światowej sławy artystów i w nurcie nauki poprzez zabawę dowiadują się o technikach malarskich, wnikają w świat malarzy różnych epok, tego jak widzieli świat i jak go przedstawiali na obrazach. Nieustannie myślimy o tym, jak rozmawiać z dziećmi o sztuce i jak wprowadzać je w świat, który sprawia, że funkcjonuje się na głębszym poziomie doświadczania życia. 

TERMINY

Grupa 6–10 lat: wtorek: 17:30 – 18:30

Grupa 11+ lat: wtorek: 18:30 – 20:00

Grupa 6–10 lat: piątek 17:30 – 18:30

Grupa 11+ lat: piątek 18:30 – 20:00  

Miejsce

Twórcza Chata, os. Dywizjonu 303 nr 56c/13 (kliknij tu, by zobaczyć dojazd w google maps)

CENA

1540 zł za rok
Płatność można rozłożyć na 3 raty

UCZYMY RÓŻNYCH TECHNIK RYSUNKU I MALARSTWA

Dzieci uczą się profesjonalnego stosowania wachlarzu akcesoriów plastycznych. Rysują ołówkami   i kredkami o różnych parametrach. Malują obrazy akrylami i akwarelami. Poznają także nietypowe techniki malarskie. Obserwują świat i starają się przenieść obraz na płótno i papier. Improwizują tworząc także dzieła abstrakcyjne. Poznają historię sztuki i inspirują się dziełami znanych artystów. Poszukują własnego wewnętrznego głosu mając do dyspozycji nauczyciela-przewodnika.

POKAZUJEMY JAK PATRZEĆ NA ŚWIAT OKIEM ARTYSTY

Warsztaty sztuki uczą dzieci szacunku wobec innych, nawiązywania dialogu, eksperymentowania z różnymi materiałami, obserwowania i poszukiwania swojej ścieżki. Dzieci i młodzież wyrażają siebie, rozmyślają nad swoją pracą, poddają samoocenie, uczą na błędach, doceniają piękno i estetykę. Zajęcia to też czas, kiedy młodzi twórcy uczą się spojrzenia z perspektywy innych osób, wyobrażają sobie swoje dzieło i budują własną opinię oraz wizję świata.

WZMACNIAMY MOCNE STRONY U DZIECI

Nauczyciele w AAK® potrafią wychwycić w dzieciach mocne strony i budować ich wiarę w siebie. Są czujni, wrażliwi dzięki czemu dzieci mają zindywidualizowaną przestrzeń na rozwinięcie pasji. Dzieci uczą się jak ująć wiele różnorodnych ścieżek artystycznych w procesie rozwiązywania problemów poprzez sztukę. Dokonując wyborów odkrywają siłę wizji i rozwój pewności siebie.

ROZWIJAMY INTELIGENCJĘ WIZUALNO-PRZESTRZENNĄ

Rysunek i malarstwo w AAK® to także nauka uważnego patrzenia i dostrzegania szczegółów otaczającego nas świata. W czasie warsztatów dzieci rozwijają orientację przestrzenną, pamięć obrazową i wyobraźnię. Dostarczamy wszystko, co pomaga im eksperymentować i innowacyjnie podchodzić do powstających form oraz obrazów.