Studio szycia

O zajęciach

Studio szycia AAK® jest częścią programu DIY4kids, czyli Zrób To Sam skierowanego do dzieci. Projekty są przygotowane dla dziewczynek i chłopców. W czasie zajęć dzieci wykonują projekty, które zabierają do domu. Szyją maskotki, proste konstrukcje saszetek, piórników, plecaków-worków, toreb shop-erek z aplikacją, etui na niezbędne akcesoria. Projektują ubrania dla zabawek, przerabiają swoje ubrania nadając im nowe życie. Program DIY4kids, w ramach którego powstało Studio szycia działa w nurcie Reduce, Reuse, Recycle (np. firma Fjällräven oraz ich flagowy produkt plecak Kanken). Wprowadzamy także dzieci w świat designu, projektowania i sztuki użytkowej.

Miejsce

Sala kreatywna AAK, Szkoła Podstawowa nr 52, os. Dywizjonu 303 nr 66 (kliknij tu, aby zobaczyć dojazd w Google maps)

Twórcza Chata, os. Dywizjonu 303 nr 56c/13 (kliknij tu, by zobaczyć dojazd w google maps)

TERMINY

STUDIO SZYCIA

Grupa 7–10 lat: czwartek 17:00–18:30
Grupa 10–15 lat: czwartek 18:30–20:00

CENA

1540 zł za rok
Płatność można rozłożyć na 3 raty

POSZERZAMY WACHLARZ ŻYCIOWYCH UMIEJĘTNOŚCI DZIECKA

Czasami dorośli stają na głowie, aby czymś zainteresować znudzone dzieci. Warto powrócić do fascynującej przygody z szyciem, która przyciąga zarówno dziewczynki jak i chłopców. Zaszczepione umiejętności zaprocentują w przyszłości. Po pierwsze realną wiedzą o tym jak tworzyć, z jakich materiałów, co łączyć ze sobą, jak przekształcać i jakich używać narzędzi, a po drugie stanowią fenomenalny trening praktycznej kreatywności. Każdy projekt jest tak przygotowany, aby uczyć dzieci konkretnych umiejętności w zakresie szycia i projektowania.

WZMACNIAMY DZIECI I BUDUJEMY ICH PEWNOŚĆ SIEBIE

To jest najlepsza metoda na budowanie psychicznych zasobów dziecka. Pokazanie mu, że może, że potrafi, że jego działanie ma realny, namacalny wynik. Proces obserwowania jak z kawałków materiałów, akcesoriów, dzięki pomysłom, pracy i poświęconemu czasowi pojawia się gotowy projekt pozostaje na długo w pamięci dziecka. Poziom trudności, intensywność wsparcia nauczyciela dopasowujemy tak, aby zmaksymalizować radość z samodzielności.

HITECH, LOWTECH, PROGRAMOWANIE I CIERPLIWOŚĆ

Eksplorowanie sztuki szycia, prześledzenie i podążanie za wzorem, pamięć, wymyślanie projektów, poprawianie, konfrontowanie pomysłu z rzeczywistymi możliwościami to właśnie podstawa programowania. Prace ręczne to baza rozwoju dziecka. Zaplatanie, łączenie materiałów, obserwowanie układu nitki, myślenie przestrzenne, matematyka, rozwój motoryki, te wszystkie elementy to właśnie szycie. Aż trudno uwierzyć, że tak mocno tradycyjna umiejętność jest związana ze współczesnością.

TWORZYMY MIEJSCE SPOTKAŃ, WIĘZI, RELACJI i PRZYJAŹNI

Wspólne spotkanie wokół pasji ma wielkie możliwości. To miejsce, gdzie tworzą się prawdziwe międzyludzkie relacje, gdzie jest przestrzeń na rozmowę, na podzielenie się przeżyciami poprzedniego tygodnia. Miejsce współpracy i wsparcia, wymiany inspiracji i pomysłów. To czas, kiedy dzieci mogą doświadczyć pracy w grupie i empatii. Spotkania w Studio szycia to czas spędzony w nurcie slowlife, który jest tak potrzebny w dzisiejszym pełnym tempa życiu.