Szkoła majsterkowania

O zajęciach

Szkoła Majsterkowania to interdyscyplinarne warsztaty, na których dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi, drewna i innych materiałów. W czasie zajęć dziecko wymyśla, projektuje, tworzy i kreuje oraz współpracuje z rówieśnikami. Każde spotkanie to eksperymentowanie z niestandardowymi połączeniami, weryfikowanie pomysłów, rozwój wyobraźni przestrzennej i trening sprawności motorycznej.

Miejsce

Przedszkola i szkoły na terenie całego województwa małopolskiego

TERMINY

Do indywidualnego ustalenia z przedszkolem lub szkołą

CENA

400 zł za rok (8 warsztatów)

Wymyślamy

Dzieci wymyślają zabawki i to, jak mają wyglądać, z czego mają być zrobione, jakie mają mieć funkcje. Potem eksperymentują i sprawdzają, czy projekt działa. Usprawniają go i wprowadzają poprawki.Inspiracją dla dzieci jest otaczający je świat i ich wyobraźnia, która nie zna granic. My dostarczamy materiał, technologię, pomagamy dzieciom przejść przez proces twórczy. A potem razem z nimi celebrujemy sukces fantastycznych projektów!

Projektujemy

Dzieci uwielbiają tworzyć światy dla swoich zabawek. Konstruują budynki, otoczenie, uliczki, małe domki, albo nieograniczone galaktyki. To właśnie jest architektura! Wplatamy w ten świat wyobraźni wiedzę o materiałach oraz konstruowaniu, aby to, co tworzymy, było piękne, nowatorskie, funkcjonalne i zachwycało. Dzieci są szczęśliwe, bawiąc się przestrzenią stworzoną przez siebie.

Tworzymy

Dzieci z natury są blisko sztuki. Tworzą, kreują i wymyślają. To dla nich łatwe. Dopiero zetknięcie ze światem dorosłych sprawia, że dotychczas swobodna twórczość zostaje poddana ocenie i narzuca się jej zasady. To, co nas najbardziej fascynuje w dziecięcej twórczości, to właśnie ten moment, kiedy dzieci tworzą i napędza je wyobraźnia, namnażające się pomysły, ekspresja wypływająca z ich serc i umysłów. Szczery akt kreacji.

Kreujemy

Dzieci uwielbiają odgrywanie ról i kreowanie postaci. Proces wymyślania, poszukiwanie materiałów, inspiracji, testowanie wymyślonej przez siebie kolekcji sprawia, że zabawa samodzielnie zrobionymi akcesoriami ma zupełnie inny wymiar. Można oczywiście kupować gotowe ubranka dla lalek, misiów i superbohaterów, ale można je też stworzyć samodzielnie.